Психолог Елла Коцай

iconizer-Logo
Психолог Елла Коцай
психолог для підлітка

Підлітковий психолог Елла Коцай

Ваш психолог, який завжди поруч

Для батьків підлітковий вік є найскладнішим, оскільки дитина починає вважати себе дорослою і хоче дуже багато вирішувати сама, а будь яке втручання батьків викликає бурхливу емоційну реакцію з боку підлітка. Емоції в житті підлітка займають важливе місце і не завжди з ними він може розібратися, зрозуміти і навчитися контролювати. 

Якщо підліток навчиться правильно розпізнавати, аналізувати  і контролювати власні емоції (смуток, злість, страх, образу та ін.), то це вміння буде допомагати протягом усього життя. У більшості батьків отримані у підлітковому віці власні психологічні травми загострюються саме у цьому віці їхніх дітей і провокують погіршення психологічного клімату в родині. В цей період багато батьків звертаються до психолога, щоб змінити або «вилікувати» дитину. І тут дуже важливо не змінювати дитину, а дати зрозуміти дитині що ви маєте намір допомогти, але не знаєте як, тому вирішили звернутися за допомогою до досвідченої людини. Важливо також дати дитині можливість самій вирішувати, чи хоче вона йти до психолога.

Коли потрібно звертатися до психолога?

Якщо дитина почала змінювати свою поведінку: була спокійною, а стала тривожною, була швидкою ,а стала повільною

Якщо дитина почала фізіологічно щось робити ,чого раніше не робила: моргати, заїкатися, повторювати останні склади, з’явився енурез.

Якщо дитина часто перебуває в тривожному стані, їй часто сняться кошмари.

Почала погано вчитися, відбуваються різкі зміни в характері.

Коли дитина не може знайти друзів

Якщо дитина часто говорить про суїцид і марність життя, заподіює собі шкоду (робить  надрізи, дряпає себе або б’є)

Якщо дитина дуже сильно чогось боїться

Якщо дитина постійно проявляє агресію, конфліктує з однолітками та дорослими, грубо спілкується з батьками і вчителями.

В більшості дітей переважно є дві проблеми.
1. Їм складно встановити хороший контакт з вчителями, батьками, однокласниками, сіблінгами. Тому тут основне завдання терапевта навчити комунікувати з оточуючими.
2. В них слабо розвинуте відчуття власного «Я». Тут основне завдання терапевта працювати з самоприйняттям і самопідтримкою самого себе.

Зателефонуйте мені чи напишіть в зручний месенджер і ми обговоримо зручний для вас та вашої дитини формат спілкування